Březen 2010

Noviiinka!!! Alianrel !!!

29. března 2010 v 19:53 | Annicoolka |  Alianrel - ta stará

 LIDI, PRÁVĚ JSEM SE ROZHODLA ZVEŘEJNIT SVOU KNIHU, KTEROU PÍŠU. UPOZORŇUJU - FANTASY!!!

Alianrel

KAPITOLA PRVNÍ

TŘÍSK!!! Ozvala se rána po úderu mečem. Protivník se otočil, provedl výkrut a udeřil znovu. Minul. Druhý toho využil a velmi rychle vrátil úder. Kolo diváků zamručelo uznáním. Ohromený protivník nyní žasl s nimi nad silou a rychlostí toho druhého a ten ho zaplavil zničujícími údery, až kroužková košile nepřetržitě chrastila. Nakonec se rozmáchl a naznačil propíchnutí srdce. Diváci zaječeli nadšením a tleskali. Zmlácený bojovník se odtáhl z hřiště, kde mu ranhojiči měli vyléčit modřiny. Vítěz se postavil na stupínek a odhodil helmu.
Ti, kdo ji neznali, zamručeli údivem. Závod vyhrála dívka.
Pořadatel právě vyhlašoval jméno vítězky. Alianrel; elfské jméno. Vítězka se při svém jméně pousmála, rozčísla si dlouhé kaštanově hnědé vlasy a oči jí zářily nadšením.
V tom se z řad diváků ozvalo: ,, Holka nemůže vyhrát! Určitě podváděla! Nechte mě s ní bojovat, ať se uvidí! Jsem proti jejím kouzlům imunní!"
Byl to jeden ze sedláků, kteří nenáviděli elfy a vše, co k nim patřilo. Tenhle se prohrabával davem a vykřikoval nadávky. Pořadatel ho chtěl nechat vyvést, ale v tom do toho zasáhla Alianrel:,, Nechte ho! Na urážky nedbám a ráda si vyzkouším, co takový podprůměrný sedlák umí!" Protivník zaskřípal zuby:
,,Tak mě urážet nebudeš!" A to byl povel ke startu.
Zasypala ho údery. Všechny jen taktak odrazil. Hned poté začal útočit sám. Elfka jeho rány jednou rukou hladce odklonila a asi po pěti minutách sedlákova běsnění si ironicky povzdechla:
,,Kdy se konečně strefí!''a rozesmála přihlížející. Pak ji to už přestalo bavit. Uhnula před jeho ránou, sehnula se a zasáhla ho jako zespodu do břicha. Davem proletěla vlna jásotu. Bylo jasné, kdo je pro dnešek favorit.
Poražený zuřil vzteky. Když Alianrel odcházela, vyrazil za ní a pokusil se ji zasáhnout do zad. Zastavila ho však jemná nazelenalá záře okolo odcházející. Vteřinu ji fascinovaně pozoroval a pak vyrazil. Ta předešlá vteřina však elfce pomohla a ta se proto prohnula v zádech skoro až k zemi. Sedlákův meč nad ní ve vzduchu proletěl a ta ho chytila za jilec (ještě pořád v záklonu). Zamračila se a nahlas pronesla:
,, Jak můžeš bojovat tímhle kouskem plechu a udržet se v boji déle než dvě vteřiny?''a vyškubla mu ho z rukou. Zvedla se do stoje a v mžiku se otočila.  ,,Upřímně řečeno tě obdivuju.''řekla mu s úsměvem.,,Vyzval jsi na souboj elfa, i když jsi předem věděl, že ta tvoje ,,imunita'' za nic nestojí.''
Na důkaz toho mu cvrnkla do ucha takovou silou, že se celé rozvibrovalo. Sedlák si ho chytil a vibrování zastavil. Skřípal zuby a Alianrel odcházela, zatímco rozesmátý dav nadšeně provolával její jméno. Takové divadélko tu už dlouho nikdo nesehrál. Každoroční závody byly většinou vážné souboje o vítězství. Vesničané udělali uličku a když Alianrel došla na konec, otočila se a na nasupeného sedláka lišácky mrkla. Vesničané se rozesmáli a Alianrel mezi nimi vybruslila z kolbiště, aby se konečně dostala do svého stanu, kde si lehla na lůžko z listů nanoriel .
Energie z rostliny do ní proudila pomalu, ale jistě. Rostlina ji získávala ze vzduchu a elfům jakožto přátelům darovala vždy část. Ti jí zase po použití nechali chvíli na sluníčku, které jí pomohlo k fotosyntéze. Takto elfové měnili i s jinými rostlinami či zvířaty. Někteří si dokázali naklonit i člověka. Alianrel mrzelo, že ji obviňují z okouzlení člověka, když se ti, kdo to uměli, pod velkou obětí zapřísahali, že toho nikdy nezneužijí.          Alianrel cítila, že jí rostlina už nemá moc co dát, a tak vstala a natáhla matraci před stan. Radši ji obránila alarmujícím kouzlem, kdyby někoho napadlo toho zneužít. Poté přešla tábor soutěžících do místního hostince, kde se chtěla najíst. Jakmile vešla do dveří, zalidněný hostinec utichl a všichni se otočili na ni. Prošla kolem stolů k pultu, dokud všichni seděli na místech, jakoby tušila, že každou chvíli nastane mela. Urychleně požádala hostinského o mísu zeleniny a ovoce. Protože na ni všichni křičeli a žádali vysvětlení toho zeleného světla, radši si oběd vzala s sebou do stanu.
Zbytek dne strávila balením svých věcí a sedláním svého koně. Jiní elfové mívali i více zvířat (sokoly, lišky atd.). Alianrel měla sokola, toho ale nechala doma, draka neměla a mezi lidmi jí zatím žádné nebezpečí nehrozilo.
V tom někdo zaklepal na drátěnou vchodovou plachtu. Alianrel zpozorněla.
Kdyby něco, má dýku v rukávu.
,,Vstupte!'' zvolala.
Vešla mladá dívka s dlouhými hnědými vlasy, zvláštním až úctihodným výrazem, hnědýma očima a podivně zašpičatělýma ušima. Alianrel ji poznala. Takových bylo málo. Bylo to dítě elfa i člověka. A podle všeho ještě dítě, protože jí u hnědých šatů chyběl pásek rodiny, které vdané ženy denně nosily.
,,Kdo jsi ?'' zeptaly se obě najednou a neznámá hned začala mluvit.
,,Viděla jsem, co jsi předvedla na závodě. Jsi elfka, viď!? Bylo to neuvěřitelné, jak si dostala toho urážlivce. A to ostatní bylo tak …krásné, ladné…
Alianrel asi po deseti minutách došlo, že to stále ještě mluví o ni. Zastavila její příval slov a konečně se zeptala:,,Jak se jmenuješ?''                                     ,,Namaen.''znělo smutně a Alianrel pochopila.
Ve starověkém jazyce, ze kterého se lidem přejímala jména, to znamenalo hloupá nebo tak nějak (při vším hanbě si už Alianrel starověký jazyk moc nepamatovala).
,,Namaen ještě neznamená srdce na špatném místě. Ještě se může stát hodně věcí, a možná se tvé jméno změní.''pokusila se u toho najít o lepší stránku.
,,V to doufám a právě proto jsem také přišla. Ráda bych, kdybys… no… já nevím…''
,,Nestyď se…''
,,Abys mi také něco naučila. Chci být elf, ne člověk!''
Alianrel si povzdechla :,,Právě tím, že to chceš, poukazuješ na svou lidskou polovinu. S tebou to bude těžké. Nebo lehké. Ale zkusit to můžeme. Umíš vládnout meči či nějaké jiné zbrani ?''dodala dramaticky.
,,Střílím z luku a myslím, že docela dobře házím kopím.''
,,To si vyzkouším. Zítra můžeme jet do Isualenu. Alespoň uvidíš mistry řemesel. Zeptej se rodičů, zda smíš jet se mnou.''
Namaen sklonila hlavu a smutně poznamenala:
,,Nemám komu co říct. Žiji sama v malém srubu za Erfathem.''
Alianrel se rychle snažila skrýt trapnou situaci:
,,Nevadí. Přijdu za tebou před úsvitem.''
,,Děkuji!'' rozzářila se Namaen.
,,Tak běž!'' pobídla ji Alianrel. Namaen vystřelila ze stanu a Alianrel
se za ní dívala. Namaen po svém elfím rodiči zdědila lehké nohy, takže ji Alianrel neslyšela dupat jako lidi a šla se připravit na cestu. Byla si jistá, že něco začíná…

Pojďme si to seřadit! Třeba podle Fénixova řádu...

22. března 2010 v 8:39 | Annčaska |  Harry Potter (staré články)
Já vím, ale na tenhle název dílu je těžký něco vymyslet...

Takže pojďme do světa Harryho Pottera a jeho dalších příhod!!!

Takže po smrti Cedrika Diggoryho v minulém díle a návratu Voldemorta - čemuž nikdo nevěří - na Harryho a Bradavice poslalo ministerstvo kouzel jednu perfektní babu v podání Imeldy Staunton
a to Dolores Jane Umbridgeovou!!!
A naše Bradavice v čele s Potterem se jí hrdinně postaví a velkou perdou do zad jí uštědří naše Weasleyovská dvojčata (ikdyž na obrázku mám čtyři)
Když se zbaví Pottřík Umbridgeový, tak mu Voldemort začne lízt do hlavy (ne že by v ní něco měl) a nakuká Pottříkovi, že jeho kmotra Siriuse mučí na Ministerstvu kouzel. A Pottřík tradááá za ním!!!
Přitáhne s sebou ještě Hermionu, Rona, Lenku Láskorádovou, Ginny Weasleyovou a Nevilla Longbottoma, aby to jó bylo napínavý!
Na ministerstvu kouzel u čeká Voldemortík s kámošema a Pottřík tam začne bojovat. Do toho tam přiběhne Neville s nějakou skleněnou koulí a Voldemort s Pottříkem se začnou prát.
Vtom tam přilítne Sirius a Fénixův řád, kouli rozbije, Pottříka zachrání, ale ouvej...Tak poněkud jaksi ho killne jeho vlastní sestřenice. Takže přifrčí i Brumbál a všechno zachrání.
Ovšem Siriuse ne. Takže nám rejža David Yates hraje na city (upřesním - na Potterovo city).
Takže takhle končí další rok nejistoty, ale pozor!!! Brzo přidám (a to jako já osobně) šestý díl, takže doufám, že brzy nashle!!!
Sakra Pottere, nevidíš, že píšu?!

Pálí mu to! Je to Ohnivý pohár...

1. března 2010 v 13:08 | Annčaska |  Harry Potter (staré články)
Čau lidi, sorry za mojí absenci, to víte, v období chřipek...Ale pojďme k tématu!

Máme tu podezřelý předmět a to pohár, který hoří (modře) a neshoří.
Moment inspektore, jsem na Googlu...Jo, už to mám! To prý není náš případ, ale jakéhosi Jindry Hrnčíře...
Toho neznám!
No jo, ale když to přeložíme do angličtiny, tak to je nějakej Harry Potter...
Taky neznám!
Fakt ne? Tak se na to kouknem...

Tohle léto začíná hustě už jen proto, že začíná s Weasleyovými a Smrtijedy zároveň na mistrovství světa ve famfrpálu. Objeví se tam i obáváné Znamení Zla (Voldemorta).

A aby toho nebylo dost, tak se Bradavice budou muset dělit o svůj nemalý prostor s žáky dalších dvou škol, Kruvalu (Viktor Krum - Stanislav Ianevski)
a Krásnohůlek (Fleur Delacour - Clémence Poésy).
Hraje zde roli i budoucí velká hvězda Robert Pattison (Cedric Diggory).


Tito tři (ještě jednou; Viktor Krum, Fleur Delacour, Cedric Diggory) jsou vybráni za své školy, aby se zúčastnili tří kol nebezpečí a dostali se k Poháru tří kouzelníků dřív než ostatní. Samozřejmě si budou muset chránit životy, jde jim především o přežití. A kde se hazarduje, tam je i kdo???
Nevíte??? Tak fajn...Harry Potter!!! To je překvápko!!!

Tak jdeme na první úkol!
Musíme čmajznout zlýmu drakovi zlaté vejce, kde je klíč k druhému úkolu. Bohužel k němu nemám obrázek, ale Snapeův vygebený výraz vám jistě postačí...


No, nakonec jsme to tak nějak přežili a čeká nás hodinový výlet. Ovšem pod vodu.
Harry se trápí, umřít(?) leda v akčním souboji, ve vodě ne, tam je zima a mokro...
Navíc se Harry podruhé zamiluje (poprvé - hazard)
Nacpala jsem se Ritě Holoubkové (Miranda Richardson) do složky a mám fotku Potterovo kostičky...

Posuďte sami, já se do lásky nepletu, vždyť mě dojme i happy end!!!

No, vraťme se zpátky k 2. úkolu.
Dobby (skřítek z 2. dílu) má Pottera tak rád, že pro něj čmajzne žaberník (takovou slizkou mrskající se věcičku, která se vydává, za něco, s čím můžete dýchat pod vodou)

Shrnuto; druhý úkol jsme vyhráli, třetí (až na menší nepohodu s Voldemortem a Cedrikovou mtvolkou) taky.
Zbyývá už jen dorazit domů a dál se obávat o svůj život díky Voldemortovi, který se vrátil z polomrtvých. Až na Harryho, který pro hazard všeho zanechává a hrne se do dalšího dílu...